Байқау және бақылау практикасы бойынша сұрақтар

 

  1. ​Сабақтың басында оқушылардың назарын аудару үшін қандай «психологиялық ахуал» жасалды?
  2. ​Сабақтың мақсаты оқушыларға түсінікті тілде хабарланды ма?
  3. ​Сабақтың кезеңдері (кіріспе, негізгі, қорытынды) арасындағы логикалық байланыс сақталды ма?
  4. ​Мұғалім сабақ уақытын (45 минутты) тиімді бөле алды ма? Қай кезеңге көп уақыт кетті?
  5. ​Сабақтың құрылымы тақырыптың күрделілігіне сәйкес келе ме?
  6. ​Өткен тақырып пен жаңа сабақ қалай байланыстырылды?
  7. ​Сабақтың қай бөлімі оқушылар үшін ең қызықты болды?
  8. ​Сабақтың қорытынды бөлімінде негізгі түйін жасалды ма?
  9. ​Жаңа тақырыпты түсіндіруде қандай әдіс (баяндау, сұрақ-жауап, проблемалық ізденіс) басым болды?
  10. ​Сабақта қолданылған «Белсенді оқыту әдістері» (мысалы: «Жоба», «Кластер», «Миға шабуыл») қаншалықты нәтижелі болды?
  11. ​Көрнекіліктер (презентация, видео, плакаттар) тақырыпты ашуға көмектесті ме?
  12. ​Мұғалім оқушыларға сұрақ қойғанда олардың ойлануына қанша уақыт берді?
  13. ​Оқушылардың өздігінен жұмыс істеуіне (оқулықпен, дәптермен) жағдай жасалды ма?
  14. ​Сабақта ойын элементтері немесе интерактивті тапсырмалар қолданылды ма?
  15. ​Қай әдіс оқушылардың белсенділігін бірден арттырды?
  16. ​Сыныпта жұмыстың қай түрі тиімді өтті: ұжымдық, топтық әлде жұптық па?
  17. ​Топқа бөлу кезінде мұғалім қандай тәсілді қолданды?
  18. ​Топтық жұмыс кезінде оқушылар арасында рөлдер (көшбасшы, таймкипер, хатшы) бөлінді ме?
  19. ​Мұғалім мен оқушы арасындағы диалог қаншалықты еркін болды?
  20. ​Үлгерімі төмен оқушылармен жеке жұмыс жасау мүмкіндігі болды ма?
  21. ​Сабақ барысында «Қалыптастырушы бағалау» (мадақтау, смайликтер, дескрипторлар) қалай жүргізілді?
  22. ​Оқушылар бірін-бірі бағалау әдістерін қолданды ма?
  23. ​Мұғалімнің берген кері байланысы оқушының қатесін түзеуге көмектесті ме?
  24. ​Рефлексия (сабақ соңындағы талдау) кезінде оқушылар өз қиындықтарын айта алды ма?
  25. ​Үй тапсырмасының көлемі мен түсіндірілуі талапқа сай ма?
  26. ​Мұғалімнің дауыс ырғағы мен мимикасы оқушыларды баурап алды ма?
  27. ​Сабақ үстінде туындаған кездейсоқ жағдайларды (тәртіп бұзылуы, техникалық ақау) мұғалім қалай шешті?
  28. ​Сыныптағы оқу ортасы (парталардың орналасуы, жарық, тазалық) сабаққа сай ма?
  29. ​Мұғалім оқушылардың шаршағанын байқап, сергіту сәтін өткізді ме?
  30. ​Сабақ соңында қойылған мақсатқа толық қол жеткізілді ме? (Нәтиже қандай?)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *