|
Пәні: Әдебиеттік оқу
|
Шымкент қаласы Мектеп: № 99 мектеп гимназия |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Салақтық» Ы.Алтынсарин Күні:23.01.2020ж |
Мұғалімнің есімі: Тунгатаева Бахтыгул Усеновна
|
|||||
|
СЫНЫП: 3 «Г» |
Қатысқандар саны: 26 |
Қатыспағандар: — |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.5.1 — өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.3.3.1 — шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, сызба, фотосуреттер арқылы ұсыну. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
· өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізеді |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
· Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып береді |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
· Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қосады |
||||||
|
Бағалау критерийі |
· Өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізе алады. · Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. · Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
|||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||
|
Құндылық |
Оқушыларды ынтымақтастыққа баулу.Ұлттық рухани қалыптастыру. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін өзі тану, дүниетану, әдебиеттік оқу. |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 3 минут
|
Психологиялық дайындық. Қол ұстасып бәріміз Жылылықты сезейік Күндей болып әрқашан Күлімсіреп жүрейік -деп сендерді күн шуағындай көңілмен сабағымызды бастауға шақырамын.
Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөлу. 1 топ Көрікті 2 топ Келбетті 3 топ Сымбатты 4 топ Сұлу
Үй тапсырмасы.
«Мен сені қалаймын» әдісі. ( Таңдалған оқушыларға үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қойылады) — Әжеміз быжынаған айранды қалтаға неге құйды деп ойлайсыңдар? — Қалтадан не ақты? — Сары судың пайдасы барма? — Қалтадағы сүзбеден не істейді?. — Көп ұйықтаған неге зиян?
Дескриптор —берілген сұрақтарға жауап береді -өз ойын еркін жеткізеді |
|
||||
|
3минут |
Ой қозғау. Еріншектен — салақтық , Салақтықтан — надандық , Бірінен бірі туады . Жоғалар сөйтіп адамдық .
—Не жайлы айтылған екен ? — Нақыл сөздің авторы кім екен? Шәкәрім Құдайбердіұлы туралы қысқаша мәлімет беру.
Дескриптор -өлеңнің не жайлы айтылғаны туралы айтады -авторды анықтайды |
|
||||
|
Сабақтың ортасы
15 минут |
Жаңа тақырыпқа байланысты видеоролик көрсетіледі. ( Оқушылар видеороликтен алған әсері мен бөліседі)
Ыбырай Алтынсарин ақын жазушы мен танысу.
«Шахматтық» әдіс (Берілген мәтінді шахматтық тізбегі бойынша оқыту) « Жариялау » әдісі (Оқылған мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру) — Кәрім қандай жігіт ? — Ол неге үнемі жуынбай кір қожалақ болып жүреді? — Кәрім қандай ауруға дұшар болады ? — Ол жазылғаннан кейін тазалық ережесін сақтады ма ? — Сен Кәрімнің орында болсаң не істер едің ? Дескриптор —мәтінді тізбектеп оқиды -сұрақтарға жауап береді — әңгіменің негізгі ойын анықтай алады — мәтіннің басталуын, жалғасуын, аяқталуын табады -өз пікірін айтады |
|
||||
|
Сергіту сәті 3 минут
Сабақтың соңы. 8 минут |
«Қолшатыр» тренингі Шарты; музыка жүріп тұрады , адам бойындағы жақсы жаман қылықтар айтылады. Жаман қылықтарданаулақ болу үшін қолшатырға тығыламыз. (әдепті, өтірікші , ұғыпты ,кір- қожалақ, білімді, ибалы, ақымақ, мақтаншақ, тап-таза,сымбатты, ұғыпсыз, тәрбиесіз)
Дәптермен жұмыс. Дескриптор -дәптерге тазалықты сақтау ережесін құрап жазады
Сабақты бекіту. ( Әр топ берілген сызба бойынша тапсырманы орындайды)
|
|
||||
|
Үйге тапсырма: оқу, түсінік айту.
|
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? «Доп» әдісі . «Белгілер» әдісі. |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
әңгіменің негізгі ойын анықтау — мәтіннің басталуын, жалғасуын, аяқталуын табу |
|
Сабақта белсенді әрекеттер барысында қауіпсіздік ережесін сақтау. |
||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||