Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: ІІ Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
Сабақтың тақырыбы: Әлібек – әдепті бала |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау 3.4.5.1 жаңа сөздерді орфографиялық сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазу |
|||||
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: : 3.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау 3.4.5.1 жаңа сөздерді орфографиялық сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазу |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы (5 минут) |
Үй тaпcырмаcын тексеру. Сабақ мақсаттарымен таныстыру. |
Қолпаштау
|
Суреттер |
|||
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Әдепті — вежливый(-ая,-ое, -ые) Алғыс айту- благодарить мінез -характер келесі- следующий (-ая,-ое, -ые) міну- сесть, войти әдет-привычка тілазар- непослушный (-ая,-ое, -ые)
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
2. Оқылым.Айтылым Оқы, қайтала, дұрыс айт.
3.Тыңдалым 1-тапсырма Әдептілік» Қасындағы бай: Сонда ғалым:
Сергіту сәті
4. 2 – тапсырма. мәтінді оқып, сұрақтарға жауап беріңдер. Сұрақтары: 1. Әлібек пен Марат қайда барды? 2. Автобусқа кім мінді? 3. Марат не істеді? 4. Әлібек не істеді? 5. Әжей не деді?
5.4–тапсырма тиісті қосымшаларды жалғап жаз.
|
Тыңдалым,айтылым.
Оқылым. Айтылым. Әдепті бала, әдепсіз бала
Тыңдалым,айтылым. Мәтінді тыңдайды. Берілген сұрақтарға жауап береді. Слайд Оқушылар тыңдаған материалды естеріне түсіріп, «Шын-Жалған» атты кестені толтырады.
Сергіту сәтін орындайды.
Мәтінмен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Әлібек пен Марат киноға барады. Үйлеріне автобуспен қайтты. Келесі аялдамадан автобусқа әжей мінді. Марат орын бермеді. Әлібек орнынан тұрып: — Әже, мына жерге отырыңыз! – деді. Әжей Әлібекке: — Өркенің өссің, балам! Әдепті бала екенсің! – деп, алғыс айтты.
Жазылым. Әлібек пен Марат кино (-ге, қа, -ға) барды. Олар автобус (-мен, -бен, пен) қайтты. Аялдама (-тен, -дан, -нан) әжей мінді. Әлібек әжей (-ға, -ке, -ге) орын берді. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: — тыңдалған мәтіннің мазмұны бойынша, сұрақтарға жауап береді. -Ақпараттың шын/жалған екенін ажырата алады. -Өз пікірін дәлелдей алады.
Өзара бағалау Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді, Сөйлем құрылымын сақтайды.
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
|
Оқулық 43 бет сөздік
Оқулық 43 бет
Оқулық 43 бет
|
||
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру: 44 б. 5-тапсырма (жазбаша), сандықшаны жаттау |
|
||||
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары— жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|||||
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |