ры
___________________________________________
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім: |
4 – бөлім Қазақстанның ежелгі қалалары және Ұлы Жібек жолы |
||
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
||
Күні: |
|
||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы Жібек жолы
|
||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.Т6.Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру.
|
||
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар орындай алады: Тірек сөздер арқылы мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырыбын ашады. Мәтінге қатысты атауларды табады.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
3-мин |
«Сенім аралы» тренингін ұйымдастыру.Оқушылар шеңберге тұрып, бір-бірлеріне «Мен саған сенемін, себебі сен …» (ақылдысың, мейірімдісің т.с.с. сөздерді қолданады) Үй тапсырмасын тексеру. Ұлы дала өркениеті туралы мәліметті оқып, мазмұндау. «Крест-нөл» кестесі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
Дескриптор: — Сұрақтарға жауап береді; — Мәселеге қатысты өзінің ойын білдіреді. Бағалау. Оқушылар бір-біріне қолпаштауы арқылы бағалау. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, бейнероликті көрсетіп, сабақтың тақырыбын болжауға жетелеу.. Сабақ мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстыру. — Бейнеролик не туралы деп ойлайсыздар? — Бүгінгі сабағымыз не туралы болады деп ойлайсыздар, айтып бере аласыздар ма? |
Үш топқа бөлінеді. Оқу жабдықтарын дайындайды.. топқа бөлінеді.. ынтымақтаса отырып жұмыс бастайды. |
Екі жұлдыз бір тілек
|
Үш тілде сөздер жазылған қағаз қиындылары https://images.aif.ru/007/517/570fa1fae2e6b249a8191cd19b748060.jpg
|
|||||||||
5-мин
|
1-тапсырма. Тыңдалым алдындағы тапсырма: ЖЖ «БББ» әдісі. Оқушыларға «Білемін, білдім, білгім келеді» кестесі жазылған парақтар таратылады, Ұлы Жібек жолы туралы не білетіндерін жазады.
Дескриптор: — Сұраққа жауап береді; — Мәселеге қатысты өзінің ойын білдіреді; «Қолпаштау» арқылы бағалау. Сөздік жұмысы: дәптерге жазу, оқу, қайталау. Тасымалдау – перевозка, переносить Жалғасу – соединять, присоединяться Мүмкіндік – возможность, вероятность Тыңдалым тапсырмасы: Мәтінді мұқият тыңдап, оқиғаны әрі қарай жалғастырыңыз
|
Ойланады, ойларын жинақтап бір-бірін толықтырады. Өз беттерінше сұрақ қояды.
|
Топ басшысы әр дұрыс сұраққа 1ұпай қояды
|
|
|||||||||
10
10 |
1-тапсырма. Тыңдалым алдындағы тапсырма: ЖЖ «БББ» әдісі. Оқушыларға «Білемін, білдім, білгім келеді» кестесі жазылған парақтар таратылады, Ұлы Жібек жолы туралы не білетіндерін жазады.
|
Алған білімдерін жинақтап саралап, салыстыра өмірмен байланыстыра суреттейд |
Әр топ бір- бірін бағалайды |
|
|||||||||
15 |
Дескриптор: — Сұраққа жауап береді; — Мәселеге қатысты өзінің ойын білдіреді; «Қолпаштау» арқылы бағалау. Сөздік жұмысы: дәптерге жазу, оқу, қайталау. Тасымалдау – перевозка, переносить Жалғасу – соединять, присоединяться Мүмкіндік – возможность, вероятность Тыңдалым тапсырмасы: Мәтінді мұқият тыңдап, оқиғаны әрі қарай жалғастырыңыз |
|
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы: 93-бет, 3-тапсырма. Ұлы дала мәдениетіне байланысты 5 сөйлем жазу |
|
|
|