Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: І Жанды табиғат
Күні : Педагогтің аты-жөні:
Сынып: 3 Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
Сабақтың тақырыбы: Үй құстары
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары 3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау
3.4.1.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: :тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастырады/кесте толтырады/ мазмұндайды , тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастырады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы
(5 минут) Үй тапсырмасын тексеру
Сабақ мақсатымен таныстыру Қолпаштау
Суреттер
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
1.Сөздікпен жұмыс. Үйрек-утка
Тауық-курица
Қаз-гусь
үй құстары-домашние птицы
әтеш-петух
төмен-низко
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
2. Оқылым.Айтылым
Оқы, қайтала, дұрыс айт.
3.Тыңдалым
1-тапсырма
Атамның қорасында үй құстары бар. Үй құстарына қаз, үйрек, тауық, әтеш жатады. Үй құстары төмен ұшады.
Атам құстарға ұя жасады. Олар сол ұяда жатады. Мен құстарға жем, су беремін.
4. 2 – тапсырма. Суретке қара. Сөйлемдерді толықтыр.
Сергіту сәті
5.3–тапсырма Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.
6. 6-тапсырма
«Кім жылдам?» ойыны
7. Жазылым. 5-тапсырма Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.
Оқылым. Айтылым.
Үйрек,қаз,тауық, әтеш. Бұлар-үй құстары. Үй құстары төмен ұшады.
Тыңдалым,айтылым.
Мәтінді 2 рет тыңдайды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қойып, сөйлемдерді толықтырып жазады.
Керекті сөздер: Қайда?Қалай Кім? Не? Нелер?
-Атамның қорасында … бар?
-Үй құстарына … жатады?
-Олар … жатады?
-Үй құстары … ұшады?
-… құстарға ұя жасады?
Тыңдалған мәтіннің мазмұны бойынша, Сурет бойынша сөйлемдерді толықтырады.
Атамның … үй құстары бар. Үй құстары: …, …, …, …, … .
Үй құстары … ұшады. Біз үй құстарына … .
Сергіту сәтін орындайды.
Оқылым. Диалогты рөлге бөліп оқиды. Сөйлемдерді интонациясына сәйкес оқуларын ескерту.
-Әлібек, мынау қандай құстар?
-Бұл – үй құстары.
-Мынау не?
-Бұл- үйрек.
-Мынау не?
-Бұл- тауық.
-Мыналар ше?
-Мынау-қаз. Анау- әтеш.
Айтылым.
Текшені кезекпен лақтырып, шаршы тақтаның бетіндегі сурет бойынша үй құстары мен оған қатысты заттарды атау керек.
«Бірлесіп жазу» әдісі бойынша мәтін құрап жазуТірек сөздер:
Ауыл, ата, үй құстары, қаз, аула, үйрек, тауық, үлкен, жем шашу, су беру
«Бас бармақ»
Дескриптор:
— тыңдалған мәтіннің мазмұны бойынша, сұрақтар қойып, сөйлемдерді толықтырып жазады
Өзара бағалау
Дескриптор:
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын еске алып, сурет бойынша сөйлемдерді толықтырады Сөйлем құрылымын сақтайды.
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
«Бас бармақ»
Оқулық 34 бет
сөздік
Оқулық
34 бет
Оқулық
34 бет
Сабақтың соңы3мин
Үй тапсырмасын беру :35 б. 4-тапсырма (жазбаша), сандықшаны жаттау