Шебер бала

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: ІІ Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Күні :       

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқан оқушылар:               Қатыспаған оқушылар :       

Сабақтың  тақырыбы:    Шебер бала

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

3.​2.​3.​1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру.

 3.​5.​1.​2* өз бетінше шағын мәтіннен көптік/ тәуелдік/септік/ жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:  белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасын түсінеді және олардың ойын толықтырады, жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді,  өз бетінше шағын мәтіннен көптік/ тәуелдік/септік/ жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданады

                             Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

«Айырмашылығы неде?» ойыны

Оқушыларға екі түрлі сурет көрсетіледі. Екеуінің арасындағы айырмашылықты анықтайды. Жауаптарын дəлелдейді.

 

 

 

 

 

 

 

Қолпаштау

 

 

Сурет

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Сөздікпен жұмыс.    Шебер-мастер

Қызығу-интересоваться

Айырбастап алу-обменяться

Шырпы қораптары-коробки спичек

Қауіпті- опасный

Қате-ошибка

Ренжі-обидеться

Рас-правда

 

 Жаңа сөздермен таныстырады,  оқушыларға қайталатады.

 

2.  Оқылым.Айтылым

Оқы, қайтала, дұрыс айт.

 

 

 

 

 

 

3.Бастапқы танысу» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

 

4. 2 – тапсырма. Мәтінді оқы.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.3–тапсырма тиісті қосымшаларды қойып жаз

 

 

 

6. Диалогті толықтыр

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқылым. Айтылым.

Шырпыдан жасалған үй, шебер бала, шырпы қораптары қауіпті

4. Сөйлемдер құрастыру.

Шырпымен ойнауға болмайды, себебі ол қауіпті. Мұғалім қатені түзетті. Марат рас айтады.

 

Оқушылар өздерінің ассоциацияларының негізінде мәтін не туралы болады деп ойлайтынын талқыға салады.

 

Сергіту сәтін орындайды.

 

 

Оқылым.

Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді

1. Әңгімедегі негізгі кейіпкерлер кімдер?

2. Мырзабек не жасады?

3. Оның ойыншығына кім қызықты?

4. Мырзабек пен Иманбек ойыншықтарын айырбастады ма? Неліктен?

 

 Айтылым.

Оқушылар  тиісті қосымшаларды қойып жазады.

Үлгі. Мен шебермін. Мен ұқыптымын.

 

Диалогті толықтырып, өзара әңгімелеседі.

 

 

 

 

«Бас бармақ»

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:

дара диаграмманы толтырады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өзара бағалау

Дескриптор:

Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді

Сөйлем құрылымын сақтайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»

 

 

 

 

Оқулық 60 бет

сөздік

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

  60 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 61 бет

 

 

 

 

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру :61 б. 5-тапсырма (жазбаша), сандықшаны жаттау

 

Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Қызыл- мүлдем түсінбедім

Сары— жартылай түсіндім

Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді

 

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

             

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *