Пәтер жалдасаң

  Қысқа мерзімді жоспар №11

Пән: Қазақ тілі Т2

Күні:

Сынып: 11

Бөлім:I. Қазіргі қоғамдағы әлеуметтік теңсіздік.

Педагогтің аты-жөні:

Қатысқандар саны:                        Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Пәтер жалдасаң

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

11.4.6.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:  мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жаза алады 

Тілдік мақсаттар

Пәтер, қоғам, жастар, билік, пәтер мәселесі

                                 Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

 Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут

 

(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты  байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.

Өз ойымен бөліседі.

 

 

слайд

 

Суреттер

Сабақтың ортасы

30 минут

 

Сөздікпен жұмыс:

Пәтер, қоғам, жастар, билік, пәтер мәселесі

1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру.                                      2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

 

Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім  соңынан қайталайды.

Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым  сөйлем құрастырады.

Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.

 

 

 

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Оқулық

28 бет

 

сөздік

слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жазылым.Айтылым

1-тапсырма

Тізімнен пәтер берушілердің пәтер жалдаушыларға қоюы мүмкін талаптарын анықта, жаз. Қалған талаптарды таңдамауының себебін түсіндір.

 

Мәтінді оқып, мазмұны бойынша сұрақтар дайындаңыздар

Топтық жұмыс

 

Оқылым.Айтылым.

2-тапсырма

Мәтінді оқы. Стилін анықта. Халықты пәтермен қамтамасыз ету мәселесі жөнінде өз пікіріңді білдіріуге ұсыныс түссе не айтар едің?

 

Оқушылар топта мәтінді талқылап, басқа топтарға сұрақ қояды.

 

Дескриптор:

-мәтінді қатесіз оқиды

— сұрақтарға жауап береді;

— іс-әрекетке түсініктеме береді

 

 

Оқулық

28,29 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқылым

3-тапсырма

Мәтінді оқы

 

Оқушылар мәтінмен танысады.

 

 

 

Оқулық

29,30,31 бет

 

 

Жазылым.Айтылым. 4-тапсырма.

Мәтіннен ауыспалы мағынада берілген сөздерді тауып жаз. Олардың қолданылу мақсатын түсіндір.

 

Оқушылар мәтіндегі сөздермен жұмыс жасайды.

 

 

 

 

 

Оқулық

31 бет

 

 

 

 

Жазылым. Айтылым

5-тапсырма

Кейіпкердің жан дүниесіндегі алуан түрлі құбылысты білдіретін сөз тіркестері мен сөйлемдерді тап. Олардың  мағынасын түсіндір. 

 

Сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып, мағынасын түсіндіреді.

Дескриптор

-ауыспалы мағынадағы сөздерді табады;

-сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып, мағынасын түсіндіреді;

 

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін

смайликтер арқылы көрсетеді.Және раунд-робинд әдісі арқылы сабақта алған ақпараттарын бір-бір сөзбен я сөйлеммен жеткізіп шығады

 

 

Үй тапсырмасы:  5-тапсырма.  «Еліміздегі пәтер мәселесі қаншалықты шешілген?» шағын мақала жазу

Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

                           

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *