Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: І Жанды табиғат |
|||||
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
Сабақтың тақырыбы: Менің ақ лағым бар |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.2.1 — баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну 3.2.1.1 — берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді, берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы (5 минут) |
Өткен тақырып бойынша сұрақтар: -Қойдың төлін қалай атаймыз? -Жылқының төлін қалай атаймыз? -Сиырдың төлін қалай атаймыз? -Жансыз табиғат өзгере ма? -Адам табиғатсыз өмір сүре алады ма? Сабақ мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Қолпаштау
|
Суреттер |
||
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Секіреді-прыгает Еркелейді-ласкается Әдемі-красивый Қандай?-Какой?
Жаңа сөздермен танысады, қайталатады.
2. Оқылым.Айтылым Оқы, қайтала, дұрыс айт.
3.Тыңдалым 1-тапсырма Лақ-кішкентай жануар.Ол өте сүйкімді.Лақ секіреді, ойнайды.Ақ, қара лақтар болады.Лақтар шешесіне еркелейді.
4. 2 – тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша кестені толтыр.
Сергіту сәті
5.3–тапсырма Суреттерге қарап, сөйлемдерді толықтырып жазады.
6. 6-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны |
Тыңдалым,айтылым.
Оқылым. Айтылым. Лақ секіреді. Лақ еркелейді.
Тыңдалым,айтылым. Мәтінді тыңдайды. Берілген сұрақтарға жауап береді. Мәтін не туралы? Лақ қандай? Лақ не істейді? Лақ кімге еркелейді?
Тыңдалған мәтіннің мазмұны бойынша, кестені толтырады. Үлгі: Бұл-ақ лақ. Ол секіреді.
Сергіту сәтін орындайды.
Жазылым. Суреттерге қарап, сөйлемдерді толықтырып жазады. Үлгі: Менің ақ лағым бар.
Айтылым. Оқушылар өздері жақсы көретін үй жануарларының төлдері туралы шағын мәтін құрастырып айтады.
|
«Бас бармақ»
Дескриптор: — тыңдалған мәтіннің мазмұны бойынша, сұрақтарға жауап береді..
Өзара бағалау Дескриптор: Тыңдаған мәтіннің мазмұнын еске алып, кестені толтырады. Сөйлем құрылымын сақтайды.
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
|
Оқулық 17 бет сөздік
Оқулық 18 бет
Оқулық 18 бет
|
||
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру :19 бет, 5-тапсырма (жазбаша), сандықшаны жаттау |
|
||||
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары— жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|||||
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||