Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
___________________________________________
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім: |
Астана мәдениет пен өнер оржасы
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Ел жүрегі – Астана
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.Т5. Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау. 6.Ж4. Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау. 6. ТБ.1. Мәтіндерден деректі және дерексіз зат, көптік, мәнді есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарды қолдану.
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Тірек сөздер арқылы мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырыбын ашады. Мәтінге қатысты атауларды табады.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
3-мин |
Психологиялық ахуал туғызу. Топқа бөлу: Тақырыпқа байланысты үш тілде сөз қиындыларын таратып, оқушыларды үш топқа бөлемін. Бәрі бір шеңберге тұрады, сұрақтар арқылы біздің сабағымыздың тақырыбын болжайды.Бұл сурет нені сипаттайды ? Неліктен бұл сөздерді айтып жатырмыз? Тақырыбымыз «Ел жүрегі – Астана» болғандықтан 3 топ бір-бірімізге жүректен шыққан жылы лебізімізді білдірейік.
|
Үш топқа бөлінеді. Оқу жабдықтарын дайындайды.. топқа бөлінеді.. ынтымақтаса отырып жұмыс бастайды. |
Екі жұлдыз бір тілек
|
Үш тілде сөздер жазылған қағаз қиындылары https://images.aif.ru/007/517/570fa1fae2e6b249a8191cd19b748060.jpg
|
||||
5-мин
|
1-тапсырма: «ТҚО» әдісі Оқушыларға Астана қаласы туралы бейнефильм көрсетіледі, тірек сөздер арқылы жетекші сұрақтарға жауап береді, өз ойларымен бөліседі(ТЖ) Бейнефильмнен не түсіндіңдер? Бейнефильм мақтаныш сезімін тудырады ма? Бейнефильмнен қандай әсер алдың? Кері байланыс: (ҚБ)«Ойлан — топтас — бөліс» әдісі
|
Ойланады, ойларын жинақтап бір-бірін толықтырады. Өз беттерінше сұрақ қояды.
|
Топ басшысы әр дұрыс сұраққа 1ұпай қояды
|
|
||||
10
10 |
Топтар оқулықтағы мәтінді оқиды, мәтіннен деректі дерексіз сөздерді, көптік мәнді есімдерді теріп кестеге толтырады. Cөз тіркестер, жай сөйлем құрастырады.
БО: Мәтінді оқиды, деректі және дерексіз сөздерді , көптік мәнді есімдіктерді ажыратып, жазады. ОК: Кейбір сөз тіркестерімен сөйлем құрай алады. КО: Барлық сөзтіркестермен сөйлем құрайды. Кері байланыс: (ҚБ)«Бас бармақ» әдісі бойынша
3- тапсырма: «Ыстық орындық» әдісі. Бір оқушы ортадағы орындыққа отырады, қалғаны кезек-кезек сұрақтар қояды. -Мәтін бойынша басты тірек сөздерді ата? — Мәтін жайлы не білдіңіз? түсіндір. -Сурет бойынша Астана қаласын сипатта? ҚБ: «Пікір алмасу» (бірін-бірі бағалау) 4- тапсырма:«Постер»әдісі арқылы тақырыптың мазмұны |
Алған білімдерін жинақтап саралап, салыстыра өмірмен байланыстыра суреттейд |
Әр топ бір- бірін бағалайды |
|
||||
15 |
бойынша ойларын жинақтайды, постер, сызба- кестеге түсіріп, әр топ өз жұмыстарын қорғайды. I топ – постер; II топ – сызба-кесте; III топ –кластер. Кері байланыс: (ҚБ)«Екі жұлдыз, бір тілек»
|
|
|
|