Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов. “Абай жолы” роман-эпопеясынан үзінді. “Еңлік -Кебек”, “Қарагөз” драмалары.

 

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Курс: 1 Топ: 11А Сабақтың номері: 24

Мамандық:

Біліктілік:

 1220000 «Қант өндірісі»

1220012 «Утфель қайнату аппаратшысы »

Модульдің атауы:

 001 Жалпы білім беру

Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов. “Абай жолы” роман-эпопеясынан үзінді.

 “Еңлік -Кебек”, “Қарагөз” драмалары.

Күні: «18» наурыз 2020ж.

 Ұзақтығы: 1сағат 30 мин

(90 минут)

Өткізу орны: № 302 дәрісхана

Сабақтың мақсаты:

 Білім алушыларға М.Әуезовтің өмірі,шығармашылығы туралы мағлұмат беру,өнегелі өмірімен таныстыру, танымын кеңейту.

Сабақтың міндеттері:

 Білім алушыларға трагедияның мазмұнын меңгерту,тақырыбын,идеясын ашу,диалог,монолог,драмалық жанрдың ерекшелігі туралы әдеби теориялық білімдерін тереңдету;

Дамытушылық: талдау,шығарманы түсініп оқу,салыстыру,қорытындылау дағдыларын жетілдіру;

Тәрбиелік: көркем әдебиетті сүюге,адамгершілікке тәрбиелеу,эстетикалық сезімін қалыптастыру.

 Автордың шығармаларының негізгі ойын ашу

Күтілетін нәтижелер:

 Жазушы туралы жалпылама деректерді, жекеленген шығармаларын біледі.

Сабақтың түрі:

 Аралас

Оқыту әдістері, әдістемелік тәсілдер, педагогикалық техника,

педагогикалық технологиялар:

            Әңгімелеу,түсіндіру,сұрақ-жауап,тест,салыстыру,топтастыру.

Қажетті жабдықтар мен аспаптар: Интербелсенді тақта, дидактикалық материалдар, бейне материал, слайд, стикер, қиындылар

Қосымша көздер (әдебиеттер) 1. (О-3) «Қазақ әдебиеті» 11 сынып Р.Берндібай, Р.Нұрғали, Б.Ыбырайым Алматы «Мектеп» 2015жыл

2. (О-5) «Қазақ әдебиеті» Хрестоматия 11 сынып Р.Берндібай, Р.Нұрғали, Б.Ыбырайым Алматы «Мектеп» 2015жыл

Оқытушының байланыс ақпараты:

Т.А.Ә. : Секербекова М.Т. Тел.: +7 7772909243

E-mail:

САБАҚТЫҢ ЖОСПАР-ҚЫСҚАША ЖАЗБАСЫ

Сабақтың барысы Уақыт

(мин) Оқытушының әрекеттері Білім алушылардың әрекеттері Оқу ресурстары мен материалдары

1.Ұйымдастыру кезеңі 3

 1.Салемдесу, сабақ басталуын ұйымдастыру.

2. Журнал толтыру

3. Білім алушылардың сабаққа қатынасуын тексеру.

 1.Оқытушымен сәлемдеседі

2. Кезекші есеп береді

 3. Жұмыс орнын дайындайды

. Топтың журналы

2. Өткен тақырыпты қайталау

 15 Ілияс Жансүгіров өмір жолы. Поэмалары, пьесалары.

Әңгімелері мен фельетондары «Ағынды менің Ақсуым», «Жетісу суреттері» және тб өлеңдері

“Құлагер” поэмасы 1. Қойылған сұрақтарға жауап береді.

3.Білім алушыларды негізгі кезеңдегі жұмысқа дайындау

 5 Бұл кімнің шығармасынан алынған үзінді деп ойлайсыңдар?(Жауабын айтады)

-Ендеше тақтаға назар аударайық.Жазушының портреті,шығармалар жинағы көрсетіледі.(слайд түрінде)

-Мағынаны ашу.Бүгінгі біздің өтетін жаңа тақырыбын, мақсатын айту. 1.Білім алушылар назарын экранға аударады.

2. Өз ойын еркін баяндайды. Жұмыс дәптері, қалам, интербел-сенді тақта

4. Жаңа білім мен тәжірибелік дағдыларды қалыптастыру

 30

  Мұхтар Әуезов өмір жолы

 “Абай жолы” роман-эпопеясы

 “Еңлік -Кебек”, “Қарагөз” драмалары. 1. Жаңа тақырыпты «визуалды және есту» арқылы мұқият тыңдайды.

2. Конспект жазады

 Слайд, бейне ролик

5. Жаңа білім мен тәжірибелік дағдыларды бекіту

 15 «Ыстық орындық» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.

Шығармашылық тапсырма.

Ақынның шығармаларын оқу.

 Білім алушылар сұрақтарға жауап береді.

6.Білімді жалпыландыру, білім алушылардың білімдерін бақылау және өзіндік бақылау 15 «Кім жылдам» ойыны

М.О.Әуезов жайлы не білесіңдер? (кластер құру) Берілген анықтамалардың дұрыс немесе бұрыс екендігін сұрақтарға жауап беру арқылы анықтайды Интебелсенді тақта

7. Үй тапсырмасы 2 (О-3) 98 Б

 (О-5) 136б Үй жұмысын жазып алады Жұмыс дәптері

8.Сабақты қорытындылау және рефлексия

 5

 Рефлексия

«Жүректен жүрекке»

-Бүгінгі сабақ сіздерге не берді, сіз не алдыңыз? -Өз ойларыңызды бір-екі сөйлеммен жеткізіңіз?

 1.Білім алушылар сабақты қорытындылап стикерлерді іледі.

 стикер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *