|
Қызылорда обылыс Қармақшы ауданы Жосалы кенті №26 орта мектептің Мектепалды даярлық тобының сынып жетекшісі Еленова Айжан Серікқызы |
|||||||||
Тобы/сыныбы: |
МАД |
|||||||||
ҰОҚ: |
Сауат ашу негіздері |
|||||||||
Тақырыбы: |
П дыбыс мен әріпі |
|||||||||
Бөлімі: |
1.Тыңдалым және айтылым. 3. Жазылым |
|||||||||
Бөлімшесі: |
1.1 Сөздің дыбысталу формасын ажырату. 3.3 Графикалық және каллиографикалық нормаларды сақтау
|
|||||||||
Оқу мақсаты: |
0.1.1.2. Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау. 0.3.3.1 Жазу бетін бағдарлау, жазу жолын ,жоларалық кеңістікті ажырату,тор көз дәптерге кең сызықтар ,әріп әлементтерін жазу .
|
|||||||||
ҰОҚ мақсаты: |
П дыбысын естіп қабылдайды, оларды сөздер ішінен бөліп сөзсіз жеке айта алады. Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз жуан және жіңішке дауыстыларды) ажыратып, дұрыс дыбыстай алады. Жазу жолын ,жоларалық кеңістікті ажырат,тор көз дәптерге кең сызықтар ,әріп әлементтерін жазады.
|
|||||||||
Дағдылары: |
Үш дыбыс сөздерге талдау жасай алады. Буындарды ажыратады. |
|||||||||
Күтілетін нәтиже:
|
Дауысты және дауыссыз , жуан және жіңішке дауыстыларды атайды Сөздерді буынға бөледі, дұрыс айтады ,олардың санын біледі,орналасу ретін анықтайды Жазу жолын ,жоларалық кеңістікті ажырат,тор көз дәптерге кең сызықтар ,әріп әлементтерін жазады.
|
|||||||||
Ойлау денгейі: |
Білу,түсіну, қолдану |
|||||||||
ҰОҚ жоспарлау |
||||||||||
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері, уақыты |
ҰҚО жоспары
|
Ресурстар
|
||||||||
1.Дұрыс әсерлі көңіл күй орнату 5-мин
|
Ширату Ұшақпен ұштық Парштютпен түстік Паравозбен кеттік Астанаға жеттік Қабырғада карта Сынып толы парта Керек енді оқу Оқығанды тоқу (қимылды іс- әрекетер) Оқушыларды топтастыру ( қима суреттерді таңдау арқылы) І топ «Жануарлар» ІІ топ «Ойыншықтар» ІІІ топ «Оқу құралдары» |
Суреттер
|
||||||||
Болжамды мақсат
Бала үні: Саралау Саралау (ресурстар, қолдау,сөйлеу, ұйымдастыру)
Бақылау
|
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс
2-тапсырма Топтық жұмыс Барлық топқа бірдей тапсырма«Ойлан,топтас, бөліс» әдісі арқылы қарқын бойынша саралап оқытуға арнаған тапсырмалар Сиқырлы сандықшаға бір буынды ,екі буынды, үш буынды сөздерді салу. Пп дыбысы сөздің қай жерде кездескенін ажыратып айтады.
3-тапсырма Даму қарқыны тез балалар үшін: «Сәйкестендіру » әдісі арқылы Әріптерді цифрларға сәйкестендіріп реті бойынша орналастырып қойып, пайда болған сөзге дыбыстық талдау жасау, буынға бөлу. 1. Іі-2 П-1 Л -3 піл сөзі шығу керек.
2. А-2 Р-3 Т-4 П-1 А-5
Парта сөзі шығу керек.
4-тапсырма Даму қарқыны жәй балалар үшін: «Сөз ойла тез ойла »ойыны арқылы Пп дыбысынан келетін бірнеше сөз айтқызу Сергіту сәті: «Әріптер әні»
5-тапсырма Жеке жұмыс Жазылым Дәптермен жұмыс
|
АКТ
ақ қағаздар
|
||||||||
Кері байланыс
|
«Серпілген доп » әдіс арқылы кері байланыс орнату -П дыбыс қандай дыбыс ? -Дауыссыз (қатаң дыбысы) -П дыбысынан келетін сөздерді атаңдар? П дыбыс сөздің қай жерінде кездеседі? -Сөздің басында,ортасында және соңында кездеседі. -Парта дегенде қандай дыбыс естіліп тұр? -Пп дыбысы —Парта сөзін буынға бөлгенде қанша буын бар
|
|
||||||||
Рефлексия |
(Паравоз әдісі) 1.Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлыңы сәтті орындаған болсаң, жасыл вагонды боя 2.Егер сабақта қиындық туғызса сары түспен боя. 3. Егер сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болса қызылмен боя.
|