САБАҚ:
|
Мектеп: |
||||||||||||||
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||||||||||
СЫНЫП: 10 Т2 |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
Тақырыбы |
Қазақтың алғашқы экран патшайымдары |
||||||||||||||
Оқыту мақсаттары |
10.4.3.1 шығармашылық жазба жұмыстарында көркемдегіш құралдар мен айшықтау амалдарын тиімді қолданып жазу. |
||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: эссе жазады. Көптеген оқушылар: эссе жазуда тұрақты тіркес, эпитет, теңеуді қолданады. Кейбір оқушылар: эсседе креативті ойлар, қосымша деректер жазады. |
||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Эпитет, тұрақты тіркестерді, теңеулерді қолданып, эссе жазады. |
||||||||||||||
Құндылықтар |
Жауапкершілік. |
||||||||||||||
Акт қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта визуалды материалды демонстрациялауға қолдану |
||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
география |
||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
ЛГМ: теңсіздік, үйлену, айдай анық, қытайлықтар. |
||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Эпитет, тұрақты тіркестерді, теңеулер туралы түсінік бар, мағыналарын түсінеді. |
||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут Сабақтың ортасы 2 минут
2 минут
14 минут
5 минут
10 минут
|
Оқушылар сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырылады.
Жазылымға дайындық тапсырмасы
ЖЖ Оқушылар бейнебаян тамашалап, мәселені анықтайды, шешу жолдарын ұсынады.
Оқушылар жұпта бір-бірімен мәселе мен шешу жолдарын талдайды. Қолдау: Бұлбейнебаяндағы басты мәселе-Қытайдағы … мен …пайыздық … әртүрлі болуында. Соған орай … … … ….деген ұсыныс жасады. Халық …. . Менің ойымша, бұл мәселені шешудің мынадай жолдары бар: …
Жазылым тапсырмасы Жағдаят: https://countrymeters.info/ru/China мәліметіне сүйенсек, 1 403 553 406 қытайлықтардың 728 699 987-еркектер, ал 647 853 433-әйелдер. (Бұл ақпарат 2019 жылдың 24 сәуірінде өзекті еді, сандық көрсеткіштер секунд сайын өзгереді, сол сайтқа кіріп, нақты деректерді қара). Гендерлік теңсіздік айдай анық. Мәселені анықтап, шешу жолдарын ұсыныңыз. Оз ойыңызды білдіріңіз.
Жазылымнан кейінгі тапсырма: оқушылар бір-бірінің жұмыстарын оқып, дескрипторлар бойынша бағалайды.
Оқушылар рандомдағы кезек бойынша шығады, отырған оқушылардан бағалаушылар таңдалып, олар дескрипторлар бойынша нақты мысал келтіріп бағалайды, қалғандары қалау бойынша стикерге ұсыныс, кері байланыс жазады. Мұғалім де «2 жұлдыз, 1 тілек» арқылы кері байланыс береді. |
презентация
https://www.youtube.com/watch?v=tLTMI7JUCwo 1,36-3,04 презентация
таратпа ұялы телефон
дәптерлер
|
|||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия
Рефлексия Мұғалім оқушыларды жұмыс істегеніне қарай кері байланыс бере отыра, жетістік баспалдағына орналастырады, егер оқушы келіспесе өз ойын білдіреді.
|
презентация
|