Бөлімі:3-тарау |
Ұлттық таным және мерекелер. |
Мектеп: |
|
||||||||||||
Күні: 2-тоқсан |
11-сабақ |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||
Сынып: |
10 Т2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Наурыз – әр күні мәнді мереке |
||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Ж1.Әртүрлі стильде мәтіндер құрастыру 10.4.1.1 публицистикалық және ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, интервью жазу |
||||||||||||||
Бағалау дескрипторы
|
|
||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Наурыз рәсімдері, үйлесім күні, үлгі-өнеге, қадір-қасиет |
||||||||||||||
Құндылықтар |
Құрмет, ынтымақтастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық |
||||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану |
Power Point таныстырылымы |
||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Ұлттық таным мен мерекелер. |
||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту. Ой шақыру. Оқушыларға қағаз қиындылары беріледі, топтағы оқушылардың мақсаты мәтінді қалпына келтіріп, мазмұнымен танысып, сабақтың мақсатын айқындау. Интервью — көсемсөз жанры, журналистің бір не бірнеше адаммен қандай да бір өзекті мәселе төңірегінде сұхбат жүргізуі. Интервью барысында белгілі бір оқиғаның, құбылыстың мән-мазмұны маман әңгімелесушінің түсіндіруі, айтуы бойынша терең ашылады. Интервью жанры, негізінен, хабарламалы интервью және түсіңдірмелі интервью болып екіге бөлінеді. Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
слайд
таратпа материал
|
|||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Мағынаны тану кезеңі С. Жазылымға дайындық Оқушылар мақаламен танысады. Мақаладағы тірек сөздер мен сөз тіркестерін анықтап алады. — Наурыз рәсімдері
— Көктем күні — Үйлесім күні Оқушылар жұпта сұрақтарын құрып алады, топқа жиналып сұрақтарын толықтырады. Жоспарлау картасын талқылап, жеке жұмыс істейді.
Дескрипторы: сұхбат тақырыбын, жоспарын, тірек сөздер тізімін анықтайды. ЖЖ. Жазылым тапсырмасы: оқушылар тапсырма дискрипторларымен танысады, «Наурыздың айрықша тәлім-тәрбиелік, үлгі-өнегелік, сән-салтанаттық, мәрт-жомарттық, қадір-қасиеттілік нышан белгілері» тақырыбында сұхбат дайындайды.
Дескрипторы: · сұхбат беруші адаммен сәлемдеседі; · сұхбат алушы сұхбат алу мақсатын хабарлайды; · неге дәл осы сұхбат берушіні таңдағанын түсіндіреді; · сұрақтар сұхбат алудағы мақсатқа орай іріктелген; · сұхбат беруші үшін қолайлы тілдік қорды қолданады; · сұхбат берушіге алғыс білдіреді.
Бірін-бірі бағалау. ТЖ. Жазылған жұмыстарын топта талқылап, толықтырады. «Автор орындығы» арқылы үздік жұмысты ортада оқиды. |
«Наурыз – әр күнді мереке» мақаласы
таратпа материал
|
|||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын бағалау критерийлері бойынша бағалай алады. |
Слайд
|
|||||||||||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||||||||||
Жалпыбағалау
Қандайекіаспектжақсыөтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|