Тақырыбы: |
Мұхаң да футбол ойнаған |
Мақсаты:
Күтілетін нәтиже:
|
Белгілі өнер адамы М.Әуезовтың жасөспірім шағында футболмен айналысқаны туралы әңгіменің идеясын ашу 1) Мәтінді өз бетімен зерттей оқиды, талдау арқылы оқушылардың шығармашылық деңгейі арттады 2) Қазақ жеріндегі футбол ойынының шығуы, ұйымдастыруы,ережелері туралы біледі 3) Спортпен шұғылданады, салауатты өмір салтын ұстанады |
Түрі: |
Жаңа білімді меңгеру сабағы |
Көрнекілігі: |
М.Ә. портреті, слайдтар |
Әдісі: |
«Болжау», «Зерттей оқу» әдісі «Бес жолды өлең» «синкейн» әдісі, «Венн диаграммасы» |
Барысы: |
1) Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір – біріне сәттілік тілеу. Топқа бөлу: 1) Футбол 2)Жеңіл атлетика 3)Күрес 4)Хоккей Топтастыру: 2)Әр топ постер жасайды,өз атын қорғайды 3)Жаңа сабаққа дайындық 1) Жұмбақ жасыру Жасыл желек көгалда, Бірде артқа, Бірде алға, Желаяқ көп бала, Таласып жүр бір шарға. (футболшылар) 2) Тепсең – ақ секіріп, Ұстатпай қашады Бір жерге бекініп,
Тұра алмай сасады. 2) Үзінді оқу «Қоңыр қозым» мәтінінен М.Әуезовты сипаттау кезеңім «Болжау» әдісі: — Бүгінгі біз танысатын мәтінде не туралы айтамыз деп ойлайсыңдар? -НЕгізгі кейіпкері кім болады? -Қандай ойын туралы сөз болады ?
Сөздікпен жұмыс,көпестер,кәсіпорын қожалары
|
Білу |
Зерттей оқу әдісі 1-топ (1,2бөлім) 1. Бөлікте кездескен сан есімдердін астын сызып, түрін ажырат 2. «Футбол» ойынына қатысты қандай сөздер кездесті? 2-топ (3,4бөлім) 1. Жалқы есімдерді ата. 2. Мұхтардың сипаттауына көңіл бөл. 3-топ (5бөлік) 1. Семей өңірінің табиғаты. 2. Спорттыңң қандай түрлері туралы айтылды? 4-топ 1. Етістіктің қай шақтары қолданылған? 2. Қазақстан футболының алтын бастауы қай команда болған?
|
Сергіту сәті |
Өлең айтқызамын |
Талдау қолдану |
1-топ Мұхтардың бойындағы өнері , қасиеттері. 2-топ Мұхтардың портреті 3-топ Шебер футбол ойыншысы қандай болу керек 4-топ Қазақстандағы футбол командасы, олардың жетістіктері туралы не білесіңдер. |
Бекіту |
Универсиядадағы жетістіктер «Бес жолды өлең» |