«Бекітемін»_______________________________
«Менің Тәуелсіз Қазақстаным» бөлімінің №3-ші сабағы |
Мектеп: |
|||||||
Күні: 30.01.09 |
Мұғалім: Иманбаев К. |
|||||||
Сынып: 5« » |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар:
|
||||||
Сабақтың тақырыбы |
Тәуелсіздік нышандары |
|||||||
Сабақтың түрі |
Дағдыларды бекіту сабағы |
|||||||
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т1. Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. О5. Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу. Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. |
|||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:Сөйлесімәрекетініңнегізіндеоқушылардыңтәуелсіздікнышандарыжайлыақпараттықұғымынқалып- тастырады Көптеген оқушылар: Сұрақтарға дұрыс жауап береді. Кейбір оқушылар: Диалог құрастырады. |
|||||||
Жетістік критерийлері: |
Оқушыныңтөменгіжетістігі (ОТЖ): тәуелсіздікнышандарыжайлыақпаратбереді. Оқушыныңорташажетістігі (ООЖ): тәуелсіздікнышандарыжайлыайтады, сипаттайды. Оқушыныңжоғарғыжетістігі(ОЖЖ): тақырыпаясындатілдікқарым-қатынасқұраалады, сұхбаттасады, тәуелсіздікнышандарынабайланыстышағынмәтінқұрайды. |
|||||||
Дескриптор |
Сұраққа жауап береді. Қазақ тіліндегі төл дыбыстарды дұрыс айтады. Диалогтіксөйлесугеқатысады. |
|||||||
Тілдік міндеттер |
Лексикалық минимум: достық, егемен, көпұлтты, халықаралық, татулық, келісім, мәдениет, ұлттар достығы т.б. Сөйлеу мәдениетін жетілдіру үшін қолдануға ұсынылған тілдік оралымдар: сенің ойыңша, қателеспесем, қорыта келе, менің пайымдауымша, т.б. Тәуелсіздікнышаны,бейнеленген,қанаттытұлпар,қыран,уық,жолсілтеу,келешек,құрмет,ұлықтау рәсімі. |
|||||||
Құндылықтар |
Халықтар достастығы |
|||||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
|||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Тыңдалым дағдысын дамытуға арналған мәтінмен жұмыс істеді. Тыңдаған мәтіндері бойынша сұрақтарға жауап берді. |
|||||||
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||
Сабақтың басы
10 минут |
1.Ұйымдастыру. Оқушылар шеңберге тұрып «ДОСТЫҚ» сөзінің әр әрпіне екі сөзден айтып шығады. Жазылым. Оқушылардың үй тапсырмасына дайындығын тексеру, өткен сабақты пысықтау;
|
№1 слайд |
||||||
Сабақтың ортасы 20 мин
|
Ø Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту:Оқушылар «Көк ту және достар» мультфильмін тамашалайды, ән тыңдайды. 2-тапсырма. Жазылым. Суреттерде не бейнеленген? Бұл символдар туралы жеке-жеке сипаттама жазыңдар. Сипаттама символдың тарихын, мән-мағынасын, тұғырын қамтуы тиіс. ТЫҢДАЛЫМ ОҚЫЛЫМ
3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Мәтінге тақырып қой.
АЙТЫЛЫМ Оқушылар үш топқа бөлінеді. Әр топ ту, елтаңба, гимн сөздерін жеребе тастап алады. Таңдап алған мемлекеттік рәміз туралы айтып береді.Дұрыса йтқан топ жеңімпаз атанады. |
https://www.youtube.com/watch?v=gd3r0yIlEdg «Көк ту және достар» мультфильмі
|
||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС Үш топқа «Елтаңба, Байрақ, Әнұран» сөздері бөлініп беріледі. Оқушылар осы сөздерден басқа сөздер жазу, құрастыру: |
|
||||||
Бағалау 3 минут
Кері байланыс 2 минут |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспары Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді: ü айтылым барысында өз ойын қазақ тілінде жеткізе алады; ü жазылым барысында сұрақтарды түсініп, жауап жаза алады; ü тыңдалым оқылым барысында мәтінді түсініп, мәтінге ат қояды; ü сабақта белсенділік танытады. Тапсырма жауаптарын бақылау арқылы оқушылардың сабаққа қандай дәрежеде қатысқанын бағалау (сабақ барысында сұрақтарға дұрыс жауап беріп, тапсырмаларды толық орындап отырған, белсенділік танытқан оқушыларға стикер беріп отырамын, оқушылар стикерді күнделіктеріне жапсырып отырады, сабақ соңында ең көп стикер жинаған оқушыға қошамет «КЕРЕМЕТ» стикері ). Үй тапсырмасы: 4-тапсырма, 27 бет. |
стикер
|
||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||
Барлық оқушылар: Берілген сұрақтарды түсінеді. Көптеген оқушылар: Сұрақтарға дұрыс жауап береді. Кейбір оқушылар: Диалог құрастырады |
Кері байланыс арқылы, яғни сұрақтар беру арқылы |
Қазақстан тарихымен байланыс бар. Оқушылар интерактивті тақтадан мультфильмді тамашалайды. Құндылығы Қазақстандағы ұлттар арасындағы достық, татулық. Қазақ отбасындағы дұрыс тәрбие. |
||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
Сабақ мақсаттары жүзеге асты. Сынып атмосферасы жағымды болды. Оқушыларға рөлге бөлінуде таңдау бердім. Осы арқылы дифференциацияны жүзеге асырдым. |
||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1.Мультфильм қызық болды. 2. Рөлге бөлінуде оқушылар қызығушылық танытты. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
||||||||