Күні: 24.01.19. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
СЫНЫП: 8 |
Қатысқаноқушылар саны: |
Қатыспағаноқушылар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Ер бақыты – ел қолында |
||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
8.7.2.1 — шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну. 8.7.2.3 — оқыған/ аудио/бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу. |
||||||
Сабақ мақсаты і:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: қазақ халқының тәуелсіздік жолындағы ерлік күресімен,қол жеткен жетістіктерімен таныстыру. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Күрделі сөздердің мағынасын түсінеді Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||
Бағалау критерийі |
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тақырыпқа қатысты тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді,құқықтыққақатысты жаңа сөздерді сөйлесім барысында тиімді қолдана алады.қатынас құра алады. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тақырыпқа қатысты қысқа сөйлемдерді қолдану арқылы ақпарат бере алады, жасөспірімдік кзеңдерге қатысты жаңа сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрайды, достар ымен сөйлеседі. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақы ыптың мазмұны бойынша жаңа заттық, сапалық атауларды қатыстырып сөйлемдер алады, тақырып аясында тілдік қарым-қатынас жасайды |
||||||
Тілдік міндеттер |
Менің ойымша, өйткені, қорытындылай келе, біріншіден, хан, көсем, қолбасшы, үлес қосу, халық қамын ойлау т.б. |
||||||
АКТ дағдылары |
Онлайн сөздіктер |
||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Махамбеттің тарихта алар орны. |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Өзін өзі тану, құық |
||||||
Алдыңғы оқу |
Менің ана тілім-қазақ тілі |
||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Бағалау түрлері |
|||||
Басталуы 5 минут |
Сәлемдесу. Топқа бөлемін : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отрады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қызыл гүлім-ай» би Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Үй тапсырмасын тексеру |
1-топ: «Бақыт» вагоны 2-топ: «Сүйіспеншілік» вагоны 3-топ: «Жарқын билету. |
|||||
Жаңа білім
|
«Жариялау» әдісі Жаңа сөздер Ұлт өкілдері-представители национальности байырғы-коренной тұлға-личность қайырымды-благородный,доброжелательный қонақжай-гостеприимный ынтымақты-дружно толеранттылы-толерантный 1 -топ.үш бұрыш тапсырма 1.Тарихи тұлғаларды жазу 2 -топ.төрт бұрыш тапсырма 1.Халық каһармандарды тауып кластер толтыру 3 -топ.бес бұрыш тапсырма 1.Біздің ел қандай ел?Монолог. 3 -топ.бес бұрыш тапсырма |
Оқулық, мәтіндер. |
|||||
Ортасы
|
1Сөздікпен жұмыс: Берілген сөздердің айтылуымен, аудармасымен, қолданылу аясымен таныстыру, Сөздерді оқушыларға хормен және жекелей оқыту,
Сол сөздерді қатыстыра отырып, сөз тіркестерін немесе сөйлемдер құрау 2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалым, айтылым және оқылымға арналған мәтінді тыңдатады, сөздердің мағынасын түсіндіреді. . Ойын «Мың бір мақал» Ойынның шарты :қазақ ауыз әдебиетінің бір түрі-мақал-мәтелдердің алғашқы сыңары айтылады,екінші сыңарын табу керек. 1.Туған жердей жер болмас, … 2.Ынтымақ түбі- … 3.Ел-елдің бәрі жақсы, … 4.Бірлік түбі-береке, …
|
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
|
|||||
Сергіту сәті |
«Қыдырып қайтайық!» |
|
|||||
Аяқталуы Сабақты бекіту
|
Бес жолды өлең 1. Бір зат есім 2. Екі сын есім 3. Үш етістік 4. Мағыналы сөйлем (қанатты сөз, мақал алуға болады) 5. Тақырыпты айқындайтын сөзге синоним сөздер.
|
Кестені толтыру |
|||||
Бағалау
5 минут
Кері байланыс |
«Білім қоржыны» кері байланыс Бағалау. Оқушылар алдарындағы бағалау парақшаларындағы бағалардан қорытынды баға шығарады. Сабақ барысындағы басқа тапсырмалар бойынша әр жұмыс бағаланып отырды. Рефлексия. ü Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? ü Бүгінгі сабақтан нені үйрендіңіздер? Болашақта осы ережені қалай қолданар едіңіз
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады. |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау — Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||
· |
· |
· |
|||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||