Күні: 02.03.20 Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Мұғалім: Жобалаева А.С.
|
||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ойындарды қалай құрастыруға болады ? |
||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.1.1 Ойын бағдарламалау ортасында сценарийлерді құру және іске асыру |
||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: Scratch бағдарламалау ортасында сценарийлерді құру және іске асыру Оқушылардың көпшілігі үшін: Ойын бағдарламалау ортасында сценарийді пайдалану. Кейбір оқушылар үшін: Ойын бағдарламалау ортасында сценарийді өзгерту.
|
||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
· Scratch бағдарламалау ортасында сценарийлерді құрады және іске асырады · Ойын бағдарламалау ортасында сценарийлерді пайдаланады · Ойын бағдарламалау ортасында сценарийлерді өзгертеді. |
||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Спрайт, скрипт, костюм, сахна, алгоритм
|
||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі, көркем еңбек |
||||||||||||||
Алдынғы білім |
Сахна мен кейіпкерлерді бейнелеу. Оқушылар ойын бағдарламалау ортасында процедура қолдана біледі. |
||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин |
Психологиялық ахуал туғызу. «Жүректен жүрекке» әдісі.
Топқа бөлу «скретч блоктары» бойынша бөліну Қозғалыс-Движение
Оқиға –Событие
Түр-Внешний вид
|
|
|||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут
5 мин
7 мин
15 мин |
«Микрофон» әдісі 1. Скретч бағдарламасының қызметі қандай? 2. Жанр дегеніміз не? 3. Компьютерлік ойынды құру қандай кезеңдерден тұрады? 4. Ойын сценарииі дегеніміз не? 5. Скрипт дегеніміз не? 6. Спрайт пен скрипттің айырмашылығы не?
1-Тапсырма . Топпен жұмыс «Аквариум» Аквариум ішінде балықтар жүзетін ойынның сценарийін құру үшін және оларды қозғалысқа келтіретін командаларды постерде көрсетіңіз.
2-Тапсырма . Жұппен жұмыс «Аквариум»
3 тапсырма Жеке жұмыс. Берілген сурет бойынша кейіпкерлерді орналастырыңыздар. Марғал тышқанға жеткенде ұпай жинайтынсценарий құрып, марғалға жанбітірім ойының жасаңыздар.
|
Мадақтау
Дескриптор арқылы бағалау
Өзарабағалау
Өзін-өзі бағалау |
|||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут
Үй жұмысын беру |
3-тапсырма Сараланған жұмыс. Алдыңғы тапсырманы тағы екі тышқанмен толықтыру және тышқанға жанбітіру.
«Чат» кері байланыс
Үй жұмысы «Ойын сценарийін құрастырып келу» |
Стикер арқылы бағалау
Сабақтан алған әсерлерін, мазалаған сұрақтарын жазып, мұғалімге чат арқылы жолдайды.
Күнделіктеріне жазып алады |
|||||||||||||
Саралау: Қарқыны жоғары оқушыларды түсінбей, жұмысты жасай алмай отырған оқушыларға көмектесуге шақырамын. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||
Сабақбойынша рефлексия Сабақмақсаттары немесеоқу мақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқу мақсатынақол жеткіздіме? Егер оқушылароқу мақсатынажетпеген болса, неліктендеп ойлайсыз? Сабақта саралаудұрыс жүргізілдіме? Сабақкезеңдерінде Уақыттытиімді пайдаландыңызба? Сабақжоспарынан Ауытқуларболдыма жəненеліктен? |
|
|
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
Жалпыбағалау
Сабақтаеңжақсыөткенекінəрсе (оқыту мен оқуғақатысты)? 1: 2:
Сабақтыңбұдан да жақсыөтуінен соңықпалетеді (оқыту мен оқуғақатысты)? 1: 2:
Осы сабақтыңбарысында мен сыныптуралынемесежекелегеноқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтарытуралыненіанықтадым, келесісабақтарда не нəрсегеназараударуқажет? |
|
|||||||||||||