Пән: дүниетану |
Күні: 25.01.2020ж |
Мұғалім: Шакатаева Р.Р |
|||||
Сынып: 3 «К» |
Қатысқандар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
5-бөлім « Өнер» |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Менің қауіпсіздігім |
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.4.1 тұрмыстық құралдарды пайдалану ережелерін графикалық түрде көрсету
|
||||||
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар:тұрмыстық құралдарды қолданудағы қауіпсіздіктің негізгі қағидаларын атайды; Көптеген оқушылар: тұрмыстық құралдарды пайдалану ережелері туралы графикалық белгілерді суретке салады; Кейбір оқушылар:«Электр қуатын сақта» жадынамасын құрастырады және сол бойынша қорытындылар шығарады; |
||||||
Бағалау критерийлері |
Тұрмыстық құралдарды қолданудағы қауіпсіздіктің негізгі қағидаларын атайды; |
||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнгеқатысты лексика мен терминология: Электр қуаты, тұрмыстық құралдар. Электр тогымен зақымдану қауіптілігі. Тұрмыстыққұралдардыпайдаланудыңграфикалықбелгілері |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу. |
||||||
Пәнаралық байланыс: |
Жаратылыстану, әдебиетті оқу, музыка |
||||||
Бастапқы білім: |
Менің отбасымның рухани құндылықтары |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
жоспарлан ған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 2 минут
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Мен пікір білдіремін, сен пікір білдіресің» жаттығуы Ширату тапсырмасы. Әрадамкез-келген спорт түрлеріменшұғылдана ала ма? Әлдеолүшінерекшебірқабілетқажетпе? Белсенді оқу тапсырмалары Оқулықтағы иллюстрациямен жұмыс жасаймыз. Суреттерге қарап шығыңдар. Электр қуатымен жұмыс істейтін тұрмыстық құралдарды атаңдар. Олар қандай қызметтер атқарады? Бұл құралдарға тән ұқсастықтар қандай?
Оқулықтағы бірінші азат жолдан бастап аяғына дейін оқу. Электр құралдарының атауларын жазыңдар Электрмен, электр құралдарымен байланысты болатын қауіптер тек қана сыртта жүргенде, көшеде болмайды, ондай қауіптер үйде де, пәтерде де болуы мүмкін. Дескриптор:
|
Оқулық
айтылым
суретпен жұмыс
оқылым жазылым
|
|||||
|
«Электр қуатын сақта» жадынамасын құрастырады және сол бойынша қорытындылар шығарады; |
|
|||||
1минут |
Сергіту сәті. Өздері білетін сергіту жаттығуларын жасату |
|
|||||
|
|
жұптық жұмыс
топтық жұмыс
сұрақтар мен тапсырмалар
бақылау, зерттеу жұптық жұмыс |
|||||
Сабақтың соңы 1 минут |
Рефлексия (МК;Т;Қ) Кері байланыс жасау. – Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? – Сабақтан не үйрендіңдер? – Саған не ерекшеқызықтыболды?сұрақтарынажауапбереді. |
Рефлексия |
|||||
1 минут |
Үйге тапсырма: 48-49 бет оқу |
Күнделік |
|||||
Дифференциация – топпен жұмыс жүргізу, жұптық жұмыста өз ойларын жеткізу дағдыларын жетілдіру
|
Бағалау: Тұрмыстық құралдарды қолданудағы қауіпсіздіктің негізгі қағидаларын атайды;
|
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу. |
|||||